„Jak robić dobrze?” – to temat spotkania z Szymonem Hołownią, które zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku 26 marca 2019 roku o godz. 11.00 w Miejskim Centrum Kultury.

Znany  i cieniony dziennikarz spotkał się z 300- osobową grupą młodzieży z płońskich szkół również jako autor 17 książek oraz założyciel Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka. Szymon Hołownia to też charyzmatyczny mówca, który daje prosty przekaz: „Ilość zła na świecie może zmniejszyć się tylko w jeden sposób: przez robienie dobra”. Konkretnymi przykładami inspiruje do przyglądania się najbliższemu otoczeniu, po to, by znaleźć dla siebie przestrzeń do działania – tylko trzeba chcieć.

Po spotkaniu Pan Szymon poświęcił również czas na bezpośredni kontakt z uczestnikami wydarzenia. Chętnie odpowiadał na pytania i  podpisywał swoje książki i audiobooki. Relację z Płońskiego Saloniku Literackiego można znaleźć na łamach lokalnych mediów. Spotkanie prowadziła Dyrektor MBP Pani Bożena Kaliściak.