25 maja 2023 roku podczas Sesji Rady Miejskiej w Płońsku Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Zienkiewicz oraz Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik uhonorowali listami gratulacyjnymi pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku. Wydarzenie to było miłym zwieńczeniem dorocznej akcji Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka Moja – Twoja – Nasza” oraz Dnia Bibliotekarza.

Miejska Biblioteka Publiczna w Płońsku  w 2022 r. obchodziła jubileusz 75-lecia istnienia, jednak ze względu na panujący w bibliotece remont i późniejszą przeprowadzkę jubileusz nie był obchodzony.

Listami gratulacyjnymi uhonorowane zostały:
Bożena Kaliściak – dyrektor MBP
Anna Kępczyńska – główna księgowa,
Wanda Bieniek – st. kustosz, Wypożyczalnia dla Dorosłych,
Agnieszka Czerwińska – st. bibliotekarz, Filia Biblioteczna,
Bogumiła Dołkowska – st. kustosz, Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów.
Dorota Fryszkiewicz – st. bibliotekarz, Biblioteka Młodych,
Agnieszka Ksybek – pomocnik biblioteczny.

„Dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku  za pełną pasji i zaangażowania pracę na rzecz upowszechniania czytelnictwa i szeroko rozumianej kultury w środowisku lokalnym. Jednocześnie życzymy dużo zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości i twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa, zdrowia oraz wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym”.

W imieniu Samorządu Miasta Płońska:
Burmistrz Miasta Płońska Andrzej Pietrasik
Przewodniczący Rady Miejskiej w Płońsku Henryk Zienkiewicz