„Ćwiczę z książką” – pomysł Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku na aktywność fizyczną w ramach XIV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
W poniedziałek, 19 września 2022 roku, w godzinie 11:00 – 11.40 w sali gimnastycznej Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Płońsku, odbyły się zajęcia sportowe pod nazwą „Ćwiczę z książką”, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku. Wydarzenie zrealizowano w ramach XIV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXVIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin, do którego przystąpiła Gmina Miasto Płońsk. Autorski program przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego Pana Dariusza Biesalskiego i Pana Arkadiusza Palusińskiego, zawierał rozgrzewkę, trening obwodowy oraz grupowe wykonywanie ćwiczeń sprawnościowych. Trzydziestoosobowa grupa dziewcząt i chłopców z zaangażowaniem wykorzystywała książki jako element aktywności fizycznej i rywalizacji sportowej. 😀👍💪
Dziękujemy również Panu Jackowi Kostrzewie Dyrektorowi SOSW im. św. Stanisława Kostki w Płońsku za wszelką pomoc w realizacji tego ciekawego wydarzenia, aktywizującego sportowo młodzież Ośrodka.
Ogólnopolskim organizatorem XIV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXVIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich, impreza dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Fot.: MBP w Płońsku