O wystawie pt: „ IGNACY JAN PADEREWSKI (1860-1941) – POLAK, EUROPEJCZYK, MĄŻ STANU I ARTYSTA” – ze źródeł Muzeum Niepodległości w Warszawie:
„Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) – Polak, Europejczyk, Mąż stanu i Artysta”. Wystawa poświęcona życiu, twórczości i działalności politycznej tego Wielkiego Polaka. Szczególny nacisk został położony na udział Paderewskiego w Konferencji Pokojowej w Paryżu, gdzie walnie przyczynił się do odbudowy suwerennego Państwa Polskiego. Ponadto na tablicach poświęconych karierze artystycznej Paderewskiego prezentujemy materiał ikonograficzny ilustrujący jego triumfy i liczne spotkania z wielkimi tego świata w takich krajach, jak USA, Wielka Brytania, Francja, Belgia, Włochy i Rosja.
„Ignacy Jan Paderewski – to jeden z najwybitniejszych Polaków – żył w czasach dla Europy i dla Polski bardzo burzliwych. Geniusz fortepianu, sławny na całym świecie, przyjaciel koronowanych głów, polityków i artystów. Nigdy nie zapomniał o swojej Ojczyźnie – Polsce. Czynnie zaangażował się w politykę mająca na celu odrodzenie Polski. Pozyskał dla sprawy polskiej przywódców świata zachodniego, w tym przede wszystkim prezydenta Stanów Zjednoczonych – Thomasa Woodrow Wilsona. Rok 1919 był jego triumfem – został premierem odrodzonej po 123 latach niewoli Polski i jako jej delegat złożył podpis pod Traktatem Wersalskim. Do końca życia był szanowany i uwielbiany na całym świecie. Ta wystawa przedstawia jego życie jako artysty i polityka”.