„Spotkanie z afrykańską przyrodą”

18 lipca 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Płońsku odbyło się wakacyjne spotkanie z Robertem Gondkiem – znanym podróżnikiem i fotografikiem  przyrody.

Tematyką multimedialnego Saloniku Literackiego dla dzieci i młodzieży – była przyroda Afryki, ukazująca ten ogromny, tajemniczy i ciekawy kontynent, pokazany z perspektywy kilkunastu odbytych podróży. Pan Robert – doświadczony globtroter – zaprezentował piękne autorskie zdjęcia, ukazujące unikatowe afrykańskie przestrzenie widziane z lądu, wody i powietrza. Fotografia i muzyka stały się tłem do opowieści o zróżnicowanych krajobrazowo i kulturalnie rzadko odwiedzanych krajów Afryki. Młoda widownia z zainteresowaniem słuchała ciekawostek o „krainie pełnej dzikich zwierząt”, takich jak: mandryle, goryle, słonie, lwy, nosorożce czy kolorowe ptaki oraz poznała kilka zwrotów w języki suahili. Podróżnik chętnie odpowiadał na liczne pytania dotyczące swoich pasji i rozdawał autografy.

Robert Gondek ma w swoim dorobku organizację wielu ekspedycji do najdalszych zakątków świata oraz około 300 pokazów podróżniczych, które prezentuje publiczności na różnorodnych festiwalach podróżniczych, spotkaniach autorskich i wystawach fotograficznych. Za swoją działalność otrzymał kilka prestiżowych nagród i wyróżnień.

Podróżnik  podarował Bibliotece autorską książkę wydaną w 2017 roku – album fotograficzny pt: „W drodze na najważniejsze szczyty Afryki” – ze specjalną dedykacją dla potencjalnych czytelników.

W  wydarzeniu realizowanym w ramach akcji „Lato w Bibliotece” wzięła udział 50-osobowa grupa dzieci i opiekunów – uczestników  II tury kolonii w Goszczycach, które organizuje Samorząd Miasta Płońsk.

Wakacje to nie tylko czas zasłużonego odpoczynku, ale również okazja do przeżywania ciekawych przygód, poznawania interesujących ludzi i nieznanych stron świata. A jeżeli towarzyszy temu książka, to już pełnia szczęścia.

www.szczytyafryki.pl
www.facebook.pl/SzczytyAfryki