Biesiada Artystyczna z Danutą Błażejczyk

dla uczestników konferencji „Kobieta przedsiębiorcza Unii Europejskiej”.

 

Tradycyjne w Dniu Kobiet Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku  zorganizował XIV konferencję „Kobieta przedsiębiorcza w Unii Europejskiej – nowe wyzwania i nowe możliwości”. Zgodnie z założeniami organizatorów „spotkanie podkreśliło znaczenie kobiet wiejskich w procesach rozwojowych mazowieckiej wsi oraz punkty krytyczne w całym procesie adaptacji polskiej wsi do nowych standardów europejskiej kultury rolnej, zarówno tych cywilizacyjnych jak też produkcyjnych. W konferencji wzięło udział 144 osób, głównie kobiet z obszaru Północnego Mazowsza. Całość konferencji składała się z części merytorycznej, kulturowej i rozrywkowej[1]”.

Od 2015 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza współpracuje z organizatorami przy realizacji tego projektu, proponując oprawę artystyczną konferencji w ramach autorskiego cyklu pn: Płońska Biesiada Artystyczna. Gościem specjalnym XIV edycji była piosenkarka Danuta Błażejczyk, która swoim energetycznym recitalem pt: „Królem swego życia bądź” znakomicie wpisała się w pozytywne przesłanie dedykowane mazowieckim kobietom.

[1] http://www.modr.mazowsze.pl/index.php/141-relacje-z-imprez/relacje-2018/2279-przedsiebiorcza-kobieta-w-unii-europejskiej