Filmy z warsztatów „Latający Klub Książki” w płońskiej Bibliotece.

Nagroda dla MBP w Płońsku – „Inspirująca Biblioteka Roku” – edycja 2020
5 listopada 2020
Statuetki SUPER CZYTELNIK i CZYTAJĄCA RODZINA rozdane.
11 grudnia 2020

„Latający Klub Książki” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Sienkiewicza w Płońsku. Warsztaty animacji dla bibliotekarzy na temat książki dziecięcej realizowane przez Fundację Dom Kultury odbyły się 1 października 2020 roku.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie z klasy III A Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku oraz w roli obserwatorów bibliotekarze bibliotek publicznych powiatu płońskiego.

Dzieci wzięły udział w tematycznych performansach (bohater, ilustracja, opowieść), które prowadziła Pani Katarzyna Witt – historyczka sztuki, edukatorka, animatorka kultury, autorka tekstów dla dzieci.

Podczas warsztatów powstały krótkie filmy instruktażowe pokazujące, jak można prowadzić performanse czytelnicze wokół literatury dziecięcej autorstwa Leszka Wejcmana – dziennikarza, scenarzysty, reżysera filmów dokumentalnych, twórcy reklam.

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Funduszu Promocji Kultury

Poniżej filmy, których tematy to:

Bohater Ilustracja Opowieść