30 czerwca 2021 roku w Czytelni odbyło się cykliczne seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu płońskiego zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Sienkiewicza w Płońsku pełniącą funkcję biblioteki powiatowej.
Tematy seminarium:
– Poprawność opisów bibliograficznych w bazach katalogowych bibliotek publicznych powiatu płońskiego – mgr Bogumiła Dołkowska (instruktor powiatowy ds. instrukcyjno-metodycznych)
– Przejmowanie i uzupełnianie opisów bibliograficznych z KARO – mgr Bogusława Marczak (instruktor powiatowy ds opracowania zbiorów i statystyki bibliotecznej)
– Biblioteki publiczne powiatu płońskiego w czasie pandemii Covid-19″: omówienie działalności bibliotek w 2020 roku na podstawie „Analizy” opracowanej przez Dział Wojewódzkiej Sieci Bibliotek Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Woj. Mazowieckiego oraz wybrane aspekty z Programu Wieloletnie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.- dyrektor MBP mgr Bożena Kaliściak
– wymiana dobrych praktyk.
Bibliotekarze zakończyli spotkanie przy kawie i torcie z okazji minionego Powiatowego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

W seminarium udział wzięli bibliotekarze z:
– Gminna Bibliotek Publiczna w Baboszewie
– Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwińsku nad Wisłą