10 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dzierzążni odbyło się seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu płońskiego połączone ze spotkaniem wigilijnym.
To już ósme wyjazdowe seminarium zorganizowanie przez instruktorów z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Sienkiewicza w Płońsku pełniącej zadania biblioteki powiatowej.
Dyrektor, Pani Jolanta Gzylewska przedstawiła historię i działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzążni. Historię lokalną przybliżyła nam projekcja wzruszającego filmu pt. Ksiądz Pniewski zrealizowanego przez Parafialną Grupę Rekonstrukcji Historycznej w Skołatowie.
Instruktorki Bogumiła Dołkowska i Bogusława Marczak zapoznały zgromadzonych z kryteriami rozdziału dotacji na zakup nowości wydawniczych w 2020 roku w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, Analizą Funkcjonowania Bibliotek (AFB) oraz zmianami w druku K – 03 Głównego Urzędu Statystycznego.
Miło nam było gościć na seminarium Wójta Pana Adama Sobieckiego oraz sekretarza Panią Monikę Konczewską i skarbnika Panią Grażynę Zawłocką.
Dziękujemy za gościnność oraz pomoc w przygotowaniu seminarium
.