Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Czytelniczek i Przyjaciółek Biblioteki ;)
8 marca 2019

„Jak robić dobrze?” – to temat spotkania autorskiego z Szymonem Hołownią, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku  26 marca 2019 roku o godz. 11.00 gościnnie w sali kina „Kalejdoskop” w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Płockiej 50. Wejściówki bezpłatne do pobrania w siedzibie Biblioteki przy ul. Północnej 15 B. Informacje i rezerwacje miejsc – pod nr tel. 23 662-24-56. Rezerwacje dla grup szkolnych przyjmujemy do 22.03. 2019 roku

Szymon Hołownia – to znany i ceniony dziennikarz, publicysta chrześcijański z misją niesienia pomocy potrzebującym, dwukrotny laureat nagrody Grand Press oraz autor kilkunastu książek, w większości traktujących o relacji współczesnego świata i religii chrześcijańskiej.

Gość Płońskiego Saloniku Literackiego – w spotkaniu dedykowanym w szczególności młodzieży – podejmie próbę odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, np.: Dokąd dziś swoje kroki skierowałby Jezus Chrystus? Szymon twierdzi, że: Do Afryki. Do miejsca, gdzie dobro i zło widać najwyraźniej. W książce „Jak robić dobrze” – opowiada, jak odkrył Czarny Ląd, jak zmienili go ludzie, których tam spotkał, o Bogu i ścieżkach, często bardzo krętych, które do niego prowadzą.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie stoisko wydawnicze z książkami Szymona Hołowni, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc humanitarną.

Dotychczas ukazały się następujące tytuły, które w większości znajdują się w zbiorach MBP (www.mbp-plonsk.pl zakładka: katalog on-line).

• Kościół dla średnio zaawansowanych (Świat Książki, 2004; Znak, 2010)
  • Tabletki z krzyżykiem (Znak, 2007)
  • Ludzie na walizkach (Znak, 2008)
  • Monopol na zbawienie (Znak, 2009)